Saç Boyama Hatalarını Kapatan Cila Tarifi

Saç boyama işleminden sonra karşılaşılan problemler arasında gelen, çiğ saç rengi sonuçu, turunculaşmalar, kötü sarı, çok açık sarı, röfle ve balyaj sonrası bu kısımların beyazlaşması gibi sorunları, saç boyama sonrası yapılan cila işlemi ile yok edebilirsiniz.Bir çok kuaför birbirine benzer cila boyama işlemi yapar.

İşte sizlere kuaförlerin uyguladığı saç boyama sonrası hataları kapatan ve saç rengine daha doğal bir görünüm veren cila yapımı tarifi…

Dikkat etmeniz gereken  Bu karışımlar sulu olarak yapılmalı. Saçınızı yıkamak için banyoya gidip  önce saçınızı ıslatmalı sonra tüm saçınıza sürmelisiniz. Daha sonra istediğiniz renge göre saçta 6 dakika ile 15 dakika arası bekletilip ılık su ile bir kere şampuanlanıp yıkanmalı.
Bu hazırlayacağınız cila tarifi cila asla boyadığınız saç renginin ana rengine renk vermez yada açılmasını sağlamaz sadece saçta oluşan çiğ sarıları, turunculukları, saçta aralara atılan röflenin rengine renk verir, hataları kapar.Diğer önemli detay cilanın içine oksidasyon eklenmez.Saç cilası boyama sonrası saç yıkandıktan sonra kullandığınız boya renginden farklı olmalı.Genelde küllü kumral 7.1, koyu küllü sarı 8.1 tüp boyaları kullanılarak, sizin nasıl bir ton istediğinize göre yapılır.

İşte tarif; Boya tüpünün 4/1 ‘ni plastik bir kaba sıkın içine 1 küçük çay bardağı su, 1 yemek kaşığı normal saç kremi ekleyin. Banyo da ıslattığınız saçın üstüne sürün. Cilalar daha çok Röfle ve balyaj üstüne  küllü saç boyaları ile yapılır.7.1 küllü kumral ile röfleden sonra cilanızı yapabilirsiniz.

Saçlarınızda siyah boya var ve siz saç açma işlemi yapmak istiyorsunuz. Saçlarınızın küllü sarı olmasını istediğinizi varsayalım. Bu saç rengi için L’Oreal in 9.1 küllü-sarı saç boyasını kullanabilirsiniz.

Eğer saçlarınızı düzgün bir şekilde açma işlemi uyguladıysanız 9.1 ile boyayabilirsiniz. Siyah ile boyanmış saçlar fazla açılma yapmaz. Saç açıcı ile açılma yapılmış saç 9.1 boya ile boyanacak ise su yüzde6 miktarında olmalıdır. Eğer saçlarınızda fazla miktarda turunculuk var ise saçlarınızdakoyu tonda saç boyası kullanılmalı 7.1 gibi. Fakat bu kezde küllsarı olmaz, kumral tonlarda bir saç rengi olur.

Saç Boyama Hatalarını Kapatan Cila Tarifi Yaptırma
Günümüzde saç boyama işlemi oldukça popülerleşmiştir. Kadınların daha çok tercih ettiği boyaları erkeklerde artık tercih etmeye başlamıştır. Saç boyama işlemi gerçekleştikten sonra saçlarımız oldukça şık ve hoş bir hal almaktadır. Ancak bazı durumlarda saç boyama işleminden sonra birtakım sorunlarla karşılaşa bilmekteyiz. Bu sorunlardan bazıları ise şunlardır;

  • Saç renginde açılmalar
  • Saç renginde akmalar
  • Farklı renk oluşması
  • Turunculaşması ve soluk bir görünüm alması

Saç boyama işleminden sonra bu tür sorunlarla karşılaşıyorsanız çok basit bir şekilde bahsettiğimiz sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Evlerinizde saç cilası ile saçlarınızda oluşan bu sorunları yok edebilirsiniz. Saç cilasını evlerinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Saç cilası saç boyasının su ile beraber sıvılaştırılmış haline denilmektedir.

Saçlarınıza kullandığınız boyayı bir miktar su ile karıştırdıktan sonra ıslattığınız saçlarınıza sürerek saç cilasına başlayabilirsiniz. Daha sonra bir müddet bekleyip saçlarınızı yıkayıp durularak saçlarınızda olan olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz.Saç cilası uygulanırken dikkat etmeniz gereken nokta saç renginizdir.

Saç renginize göre bir saç cilası hazırlamalısınız. Bu nedenle saç cilası hazırlarken saç renginize yakın ve uygun bir renk kullanmalısınız. Örneğin; saç renginiz koyu bir tonda ise saç cilasında koyu bir saç boyası tercih etmelisiniz. Eğer saç renginiz açık tonlarda ise saç cilasında açık renkte bir boya kullanabilirsiniz. Evlerinizde saç cilası hazırlamaya erini-yorsanız kuaförlerde saçlarınıza saç cilası uygulata bilirsiniz.

Ayrıca bakınız;

Doğal Saç Rengi Açıcılar .

Evde saç boyama.


Saç – Kadinveblog

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış