Saçlarda Ombre Işıltılar Çok Moda

Saçlarda Ombre ışıltılar, ombre krepe ve balyaj bu sonbaharda da devam ediyor!

Saçlarda ombre krepe ve  balyaj ışıltıları bu sonbaharda yine çok moda saç stilleri arasında yer alıyor.İinanılmaz ombre saç fikirlerini ve tonlarını sizlere sunmak istiyorum .Sadece tek renk saçların üstünde değil renkli saçlar ile ombre saç renkleri yapılmakta; ombre saç birçok biçimler olabilir! Ayrıca en güzeli  tüm saç uzunlukları ve saç tiplerine yapılıyor olması.

Benim tercihim saç renklerinde doğal geçişlerle kazanılan ombre saç renkleri. Ombre, kelimesinin kökeni Fransızca bir kelimedir.Türkçe çevirisi ise gölgedir.Yurtdışında ombre saç olarak adlandırılan bu uygulama aslında bizim ülkemizde krepe balyaj tekniğidir. Buradaki tek fark ise saçlar diplerden değil sadece saç uçlarından açılması yani balyaj ve krepe saç uçlarına yapılmasıdır.Koyudan açığa doğru saç uçları krepe balyaj uygulaması ile açılır.

Ombre saç modasında, koyu kahveden saç uçlarına doğru açık kumrala, dore den sarıya, siyahta açık kahveye doğru açılan ve ışıltı eklenen saçlardır.Ana saçın bir iki ton açık tonlarıyla saç uçlarına yapılan doğal ombre ışıltı işlemi en çok beğenilen ombre saç renkleri arasındadır. Ombre saç boyama işleminde saç diplerindeki saç rengi baz alınarak yapılır.

1. KOYU OMBRE SAÇ

Doğal bir görünüm ve saçlarda ışıltılı bir canlılık sağlar. Bu, aynı zamanda, harika parlak ve doğal görünüyor.Kahverengilerde ve koyu kumrallarda, güneş te açılmış saç uçları gibi görünür! Bu sizin istediğiniz herhangi bir şekilde yapılabilir. Alttan sadece birkaç ton hafif renk açmak başlangıç olabilir!

2. RENKLi OMBRE SAÇ

Havalı ombre saç fikirleri arasındadır, sıradanlıktan ve doğallıktan biraz  uzaktır ve bu 3 renk tonu saç uçlarınızda dikkatleri çeker! Bunun için 2 belirgin renk, 3. renk ise Ben sarı tonlarda olabilir, ama herhangi bir hafif gölge ile de tercih yapabilirsiniz!

3. DOĞAL OMBRE SAÇ

Doğal ombre saç renklerinde ise saçın uç kısımlarında, ana saç renginin 1 yada 2 ton açığı yapılarak elde edilir.Saç renginiz kendiliğinden açılmış gibi güzel ve doğal görünür. Karemel ombre, kumral ombre, balköpüğü gibi renk tonlarını, kahve ve kumral saç renkleri üzerinde yaptırabilirsiniz.

2017 yılı yaz ayları için sizlere birbirinden güzel ombre ve yeni çıkan sombre saç renklerini resimler ile tanıtacağız. Ombre saç rengi hem daha uzun saçlarınızda kalır hemde size apayrı farklı bir hava katar. Komple saç boyamaya göre ömrü 2 ay daha fazladır. Üstelik saçlara boya kadar zarar vermez.

2017 Ombre Işıltılar Hakkında

Değerli okurlarımız saç dünyasındaki gelişmeler ve trendleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Saç dünyasını takip eden kadınları görecektir ki bir saç işlemi var ki rekorlar kırmaktadır. Hemen hemen her kadının tercih ettiği bu işlem Ombre’dir. Ombre saç modeli ilk olarak yurtdışındaki ülkelerde moda ve trend olduktan sonra ülkemize giriş yapmıştır. Ülkemizde ise ombre kadınlar arasında çok tutulmuştur. Yediden yetmişe tüm kadınların tercih ettiği ombre saç modelini ünlü model, şarkıcı ve oyuncularda sıklıkla tercih etmektedir. Sizlerde yeni girdiğimiz yaz sezonunda fark yaratmak istiyorsanız mutlaka ombre ışıltılar kullanmalısınız. Çünkü ombre saç modeli yaz mevsiminin o enerjik ve sıcak havasına oldukça uygundur.

Ombre saç işlemi nedir diye soracak olursanız kısaca şöyle açıklayabiliriz. Ombre saç işlemi kısaca krepe balyaj tekniğinin uygulanmasıdır. Krepe balyaj tekniği kadınları saçlarının uç kısımlarından başlayarak saçın orta bölgesine kadar uygulanmasıdır. Krepe balyaj tekniği ile saçın doğal renginin birkaç ton açık halini saçın ortasından uç kısımlarına uygulanması ile Ombre saç modeli elde edilir. Son dönemlerin popüler saç işlemlerinden birisi olan Ombre saç işlemi günümüzde her renk saçta kullanılmaktadır. Özellikle kahverengi saç rengine sahip kadınlar ombre saç işlemini sıklıkla tercih etmektedir. En çok tercih edilen ombre saç renkleri ise balköpüğü ve karamel sarısı saç rengidir. Bu renklerde ombre saç modeli oldukça doğal bir görünüme sahiptir. Doğal bir görünüm için sizlerde ombre saç modelini tercih ediniz. Bunun yanı sıra günümüzde bildiğiniz üzere canlı ve pastel renkler oldukça modadır. Canlı ve pastel saç renklerinde de ombre saç işlemi tercih edilebiliyor. Özellikle genç yaşta ki bayanların tercih ettiği canlı ve pastel renklere ombre saç işlemi daha bir hoş görünüm katmaktadır. Ayrıca ombre saç işlemi canlı ve pastel renklerde daha genç bir görünüm sağlamaktadır. Ombre saç modeli birçok farklı saç modelinde şık ve hoş bir görünüm yaratmaktadır. Özellikle açık saç modellerinden ombre saç işlemi kendisini inanılmaz derecede ön plana çıkarmaktadır.


Saç – Kadinveblog

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış